Studnia to element posesji prywatnej, który jest wykorzystywany do nawadniania ogrodu lub pobierania wody do celów domowych. Jednak studnia musi posiadać także odpowiednią obudowę. Jest to ważne nie tylko ze względu na wygodę pobierania wody. Dobra zabudowa studni gwarantuje także komponowanie się jej z innymi elementami, które są zainstalowane na naszym podwórku.

Obudowanie studni na naszej posesji

obudowa studniJeżeli posiadamy studnię z pomurowaniem, i chcemy co jakiś czas pobierać z niej wodę za pomocą wiadra, najlepszym elementem zabudowy może być drewniana lub drewniano-murowana zabudowa. Tego typu obudowa studni gwarantuje, iż możliwe stanie się także bezproblemowe usunięcie jej w razie takiej potrzeby. Zabudowy tego typu są wykonywane z wysokiej jakości drewna, a także mogą być montowane i przytwierdzane na stałe. Dzięki dobraniu rodzaju drewna, mogą idealnie korespondować kolorystycznie z innymi elementami drewnianymi na naszym podwórku (na przykład altanami i pergolami). Jeżeli na naszej posesji prywatnej lub firmowej posiadamy studnię głębinową, musimy zdecydować się na nowoczesny typ zabudowy takowej studni. Posiada ona specjalną klapę, która izoluje elementy hydrauliczne od warunków zewnętrznych. Tego typu studnie posiadają także specjalne kolana i kołnierze, które są odpowiedzialne za pobieranie wody z ujęcia głębinowego. Wykorzystywanie specjalnych poliestrowych laminatów gwarantuje, iż elementy studni nie zamarzną.

Dzięki temu, iż studnie mogą być zabudowywane z wykorzystaniem projektów klientów, możliwe jest dobranie najbardziej odpowiedniej zabudowy dla każdej studni. Firmy tworzące elementy zabudowy prywatnych ujęć wody, mogą współpracować z wieloma klientami, zważając na ich uwagi i propozycje, i wprowadzając je w życie.