W zeszłym roku postanowiłam wraz ze znajomymi wybrać się na pewien popularny festiwal muzyczny, który odbywał się nad naszym polskim morzem. Z racji tego, że dysponowałam nowym autem, zaproponowałam, iż podwiozę moich przyjaciół. Choć od miejsca docelowego dzieliło nas ponad 200 kilometrów, to jednak wierzyłam w to, że podróż przebiegnie bezawaryjnie. Niestety, w pewnym momencie zorientowałam się, że kierunkowskazy w moim samochodzie nie działają tak jak powinny.

Tanie kierunkowskazy modułowe

moduły kierunkowskazówJestem bardzo odpowiedzialnym kierowcom, tak więc gdy tylko wykryłam usterkę, od razu podjechałam do najbliższego warsztatu samochodowego w okolicy. Miły mechanik, który przyjrzał się wykrytej przeze mnie usterce oszacował, że uszkodzeniu uległy tzw. moduły kierunkowskazów. Dowiedziałam się, że jest to urządzenie, dzięki któremu możemy swobodnie poruszać minetką. Przez ową usterkę moje kierunkowskazy odmawiały więc posłuszeństwa, co jak wiadomo jest niedopuszczalne za kierownicą. Na całe szczęście zostałam również zapewniona o tym, że w warsztacie dostępna jest odpowiednia część wymienna, której montaż nie zajmie więcej niż 30 minut. Mechanik sprzedał mi więc fabrycznie nowa część samochodową, do której dołączona była klarowna instrukcja. Jak się okazało uzyskałam również kartę gwarancyjną, która upoważniała mnie do reklamowania danej części przez dwanaście miesięcy. Zakupiony przeze mnie moduł spisuje się świetnie po dziś dzień, a ja nie muszę się już martwić o moje bezpieczeństwo na drodze. 

Z czystym sumieniem mogę więc polecić części wymienne do samochodu wszystkim tym osobom, które dysponują stosunkowo ograniczonym budżetem. Tego typu zakup nie nadwyręży bowiem naszego budżetu. Musimy również liczyć się z tym, że bezpieczeństwo na drogach jest najważniejsze – pamiętajmy więc o tym by systematycznie sprawdzać czy nasze kierunkowskazy działają bez zarzutu.