Moja córka jeździ konno od lat. Do tej pory jeździła tylko rekreacyjnie dla siebie, ale niedawno wpadłyśmy razem na pomysł, że może warto by było wystartować w jakiś zawodach. Zwłaszcza że latami trenowała i moim zdaniem i zdaniem jej trenera jeździ bardzo dobrze a nawet można powiedzieć, że wybitnie oczywiście w moich oczach.

Siodło do skoków na koniu

siodło skokoweOczywiście jeśli chodzi o zawody konne, nie chodzi tu o żadne wyścigi tylko o bieg z przeszkodami. Aby taki bieg wykonać poprawnie trzeba bardzo dobrze nauczyć konia skoków. Dodatkowo do tego typu jazdy potrzebne jest siodło skokowe. Takie siodło właśnie kupiłam mojej córce w prezencie, aby zachęcić ją do podjęcia decyzji o zawodach. Na początku nie była do tego pomysłu przyjaźnie nastawiona. Chciałam, chociaż żeby spróbowała nie musiała od razu wygrywać wszystkich zawodów to miała być po prostu dobra zabawa. Po długiej rozmowie i wytłumaczeniu jej, że nie chodzi o wygraną, ale o zabawę przekonała się do tego pomysłu. Wtedy właśnie wręczyłam jej pięknie zapakowane pudełko a w nim siodło skokowe. Była zdziwiona, że kupiłam je mimo tego ze nie byłam pewna czy wystartuje czy nie. Powiedziałam jej ze siodło czekało by aż nadejdzie odpowiedni moment i aż w końcu by się zdecydowała. Zaśmiała się tylko i powiedziała, że dobrze ją znam, skoro odważyłam się je kupić to siodło tak naprawdę w ciemno, ale była zadowolona.

Do zawodów zostały dwa miesiące więc córka ostro trenowała razem ze swoją Błyskawicą. Byłą zadowolona z siodła i chwaliła się nim przed koleżankami ze stadniny. Wszystkie podobno jej zazdrościły, bo udało mi się kupić siodło bardzo dobrej jakości a nawet o tym nie wiedziałam. Zawody córce poszły bardzo dobrze i mówiła, że to wszystko zasługa siodła które pewnie przynosi jej szczęście.