Kiedy myślałem o tym, jaki biznes poprowadzić do głowy od razu przyszedł mi pomysł, że może coś związanego właśnie z wymianą walut. Tym bardziej, że posiadałem w tym temacie już jakieś doświadczenie i wiedziałem, jak poprawnie pracować z większą ilością pieniędzy. W zasadzie model biznesowy już miałem jeśli chodzi o taki kantor.

Sposób na prowadzenie kantoru

wymiana walut WarszawaNa początku faktycznie zdecyduję się na to, że otworzę mały lokal w centrum miasta, a faktycznie z czasem, może za parę miesięcy ruszę z własnym portalem internetowym, na którym będzie można wymieniać, czyli sprzedawać czy kupować waluty. Wymiana walut przebiegała bardzo sprawnie i faktycznie mogłem zdecydować się na różnorodne usługi na rzecz klientów. Jedną taką było właśnie sprzedawanie i kupowanie walut od klientów. Dzięki temu, że mój kantor znajdował się naprawdę blisko każdego miejsca w mieście, czyli położony był w centrum nie było żadnego problemu, aby docierać do wiekszości klientów. Wymiana walut Warszawa w takim miejscu powinna być przeprowadzana jak najbardziej sprawnie, aby to klient poczuł, że ma do czynienia z firmą, która jest profesjonalna. I faktycznie zainteresowanie było na tyle duże, że faktycznie z czasem mogliśmy rozwinąć swoje działania i zdecydować sie na wejście w rynek internetowy, gdzie było tam sporo klientów zainteresowanych walutami do zgarnięcia. Wymiana walut musiała także być atrakcyjna jeśli chodzi o cenę.

Stwierdziłem, że warto będzie pójść o krok dalej i może i oferować bardzo niskie kursy na granicy opłacalności, ale na pewno bedę miał większą renomę w mieście. Wymiana walut w takich kantorach, zarówno stacjonarnych, jak i w internetowych powinna odbywać się błyskawicznie. Im lepsza jakość obsługi klienta w tym zakresie, tym na pewno zainteresowanie będzie większe.