Często narzekamy, że dzieci i młodzież zbyt dużo czasu spędzają przed komputerem, telewizorem czy z nosem w telefonie komórkowym. Niechętnie wychodzą na powietrze, a spotkania z kolegami zamieniają na rozmowy za pomocą Internetu. To powoduje, że musimy oferować im coraz ciekawsze rozrywki niewykorzystujące elektroniki, aby w jakiś sposób je zainteresować. 

Fajne wakacje na obozie kitesurfingowym dla dzieci

obóz kitesurfingowy dla dzieciNie zawsze już zwykły rower czy gra w piłkę nożną zachęcają dzieciaki do wyjścia na dwór. Chcą deskorolkę, łyżworolki czy karnet na basen bądź siłownię. Nie namówimy tez już dzieci na kolonie czy harcerstwo. Modne i popularne w ostatnim czasie stały się jednak bardziej frapujące dzieciaki wyjazdy. Zapytajcie woje dziecko, czy pojechałoby na obóz kitesurfingowy dla dzieci. Zdziwicie się, jaką będzie miało minę. Taki wyjazd to dla dziecka wielka przygoda. Po pierwsze wyjazd bez rodziców nad polskie morze lub nawet za granicę. Po drugie nauka ekstremalnego i rzadkiego sportu. Zachwyt kolegów gwarantowany. Po trzecie okazja do nawiązania nowych znajomości. A i z punktu rodzica to bardzo dobry pomysł. Taki obóz uczy nasze dziecko odpowiedzialności i samodzielności, daje mu możliwość zdobycia nowych przyjaciół, odnalezienia się w nowej grupie ludzi. Ponadto mamy pewność, że nasze dziecko będzie bezpieczne i uczone przez profesjonalistów. A w dodatku będzie to czas z dala od monitorów, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu. Taki wyjazd to też czas wolny dla nas – kilka lub kilkanaście dni bez dziecka, które świetnie spędza czas z innymi.

Obozy kitesurfingowe to doskonałą opcja na wakacje dla dziecka. Świeże powietrze, nauka ciekawego sportu, aktywny wypoczynek, nowa grupa znajomych. Taki wyjazd zwiększy pewność siebie dziecka, pokaże, że świat bez komórki i komputera też może być ciekawy, może rozbudzi pasję do sportu.