Jeśli akurat jesteśmy w trakcie wyposażania własnej sypialni, to na pewno powinniśmy szczególnie przyłożyć się do wyboru odpowiedniego materaca. Niewłaściwie wybrany materac wpływa negatywnie na samopoczucie w ciągu dnia. Człowiek budzi się niewyspany, nawet jeśli przespał odpowiednią ilość czasu.

Bezproblemowe przenoszenie i podnoszenie materaca piankowego

materac piankowy sklepWynika to z tego, że organizm wcale nie odpoczywał, ale musiał znosić niewygodne pozycje w tracie snu na niewłaściwie dobranym materacu. Obecnie dużą popularnością cieszą się materace wykonywane z pianek poliuretanowych. Jest to materiał bardzo wdzięczny, ponieważ można z niego wykonać różne rodzaje materacy. Takie materace można nawet stosować na stelażach podnoszonych elektrycznie czy też manualnie. Nadają się także na stelaże przeciwodleżynowe, które stosowane są u osób niepełnosprawnych, ciężko chorych. Każdy materac piankowy sklep ma do zaoferowania produkty w różnych wymiarach, więc najpierw trzeba dokładnie zmierzyć łóżko. Materac piankowy ma niską wagę, dlatego nadaje się do stosowania na różnych stelażach, o czym już wspomniano. Waga to zdecydowanie jedna z największych zalet materacy piankowych. Dzięki temu, że takie materace są lekkie, można je łatwo transportować, przenosić. Niektóre z nich da się nawet zwinąć w rulon! Ma to znaczenie, kiedy materac znajduje się na stelażu, a ten jest podnoszony do góry. Wtedy dostęp do skrzyni na pościel jest łatwiejszy.

Nie ulega wątpliwości, że znacznie łatwiej jest podnieść materac, który waży kilkanaście kilogramów, aniżeli materac ważący kilkadziesiąt kilogramów. Waga być może nie ma znaczenia dla osób młodych czy w średnim wieku. Niemniej jednak jest już to bardzo istotne dla osób starszych, które mieszkają samotnie i nie mogą poprosić o pomoc w przeniesieniu czy podniesieniu materaca.