W tym roku na mikołajki postanowiłam mojej chrześnicy sprawić prezent, który wpasowałby się w jej zainteresowania. Już jako dziecko interesowała się Japonią, tamtą kulturą oraz modą i obecnie uwielbia wszystko, co jest „kawaii” czyli po prostu nieco dziecięce i urocze. Dlatego kiedy znalazłam przepiękną czapeczkę z kocimi uszkami w internecie wiedziałam, że przypadnie jej do gustu.

Czapki dla dzieci i nie tylko

czapka z uszkamiMoja chrześnica bardzo lubi japońską kulturę oraz modę. Obecnie, już w wieku dwunastu lat uczęszcza na zajęcia z języka japońskiego i wiąże na poważnie swoją przyszłość z tym krajem. Już nieraz chciałam jej sprawić prezent związany z jej upodobaniami, ale niestety u nas w Polsce moda na inspirowanie się japońską modą dopiero teraz zaczęła raczkować, więc jeszcze ciężko jest znaleźć rzeczy, które mogłyby się spodobać mojej chrześnicy. Ostatnio jednak szukając szalika na zimę w sklepie online moim oczom ukazała się urocza czapka z uszkami kocimi. Była cała czarna a na górze miała dwa, różowe uszka do złudzenia właśnie przypominające kocie. Była także zrobiona z grubego polaru, więc wiedziałam, że nie jest to jedynie czapka ot tak, żeby się pokazać, ale że rzeczywiście jest ona ciepła i przyda jej się w zimę na wypadek dużych mrozów. Co ciekawe w sklepie tym widniały bardzo podobne czapeczki dla dzieci w różnym wieku. Począwszy od niemowląt, poprzez kilkuletnie dzieci, a kończąc na młodzieżowych czapkach i tym samym również dla osób dorosłych. 

Czapka okazała się być bardzo tania, więc postanowiłam jeszcze poszukać czegoś do kompletu, na przykład szalika. Znalazłam czarny szalik również zrobiony z polaru, który miał na sobie motyw małych kotków, więc pomyślałam, że idealnie nada się jako uzupełnienie prezentu. Moja chrześnica bardzo ucieszyła się na widok nowej czapki i szalika, a z tego, co mówi jej mama młoda nie rozstaje się z nimi na krok.