Jednym z najbardziej popularnych typów kanalizacji przydomowych jest szambo, które często jest wykonywane z betonu. Szamba tego typu charakteryzują się niezwykłą trwałością, a ich popularność świadczy o tym, że są niezwykle niezawodne. Mocna konstrukcja betonowa sprawia, że szambo może być wykorzystywane praktycznie w przypadku każdego typu gruntu.

Dlaczego warto zakupić szambo wykonane z betonu?

szamba betonoweJednym z podstawowych powodów zakupu tego rodzaju zbiornika jest fakt, iż mogą one być dostosowane swoimi wymiarami do potrzeb praktycznie każdego gospodarstwa domowego. Zbiorniki i szamba betonowe są przywożone na miejsce przy pomocy pojazdów, które są przystosowane do wyładunku ciężkiego szamba, co sprawia, że możliwe staje się jego umieszczenie w ziemi tuż po przywiezieniu na miejsce. szambo tego typu musi być wykonane z najlepszych materiałów. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie najlepszych warunków, które sprawia, że konstrukcja szamba wytrzyma kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Wraz zastosowaniem klejów mrozoodpornych oraz innych substancji uszczelniających, zbiornik szamba jest zabezpieczony przed wyciekami na długie lata. Sprawia to, że po zainstalowaniu zbiornika oraz wyprowadzeniu wszelkich niezbędnych rur i włazów, zbiornik tego typu jest praktycznie bezobsługowy, i nie wymaga żadnych prac serwisowych. Zbiorniki tego typu są także odporne na działanie mrozu.

Dzięki zakupieniu zbiornika betonowego, mamy możliwość wybrania wersji jedno lub dwukomorowej. W zależności od tego, jakie szambo potrzebujemy, firma dostarczy nam model, który posiada wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, że zbiornik jest odpowiednio szczelny, a także może być wykorzystywany w każdych możliwych warunkach.