Mało który kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że porysowana szyba w samochodzie może wyglądać jak nowa. I nie ma potrzeby jej wymiany na nową. Wystarczy ją oddać do polerowania. Można to zrobić w warsztacie samochodowym albo w firmie, która zajmuje się naprawami i wymienianiem szyb samochodowych. Wystarczy zostawić auto na kilka godzin.

Gdzie oddać auto do polerowania szyby?

polecane polerowanie szyb samochodowychW zależności od miejsca zamieszkania trzeba znaleźć w swojej okolicy warsztat, który zajmuje się polerowaniem szyb. Nie wszystkie warsztaty mają taką usługę w swojej ofercie. Wystarczy tylko zajrzeć do internetu i z łatwością znajdziemy firmę zajmująca się profesjonalnym naprawianiem szyb samochodowych. A jeśli ktoś oferuje naprawianie szyb to na pewno oferuje również ich polerowanie. A jak to w ogóle działa, że polecane polerowanie szyb samochodowych przywraca im zupełnie nową jakość? W tym celu używa się specjalnego preparatu. Zarysowana szyba po samym polerowaniu nie odzyska dawnego blasku. Dlatego samo polerowanie jest tylko częścią tej operacji polegającej na regeneracji szyb samochodowych. Rysy usuną się tylko wówczas, kiedy polerkę wykona się z użyciem specjalnego środka czyszczącego. Środek ten kupuje się w postaci sypkiej, a po zmieszaniu z wodą tworzy się z niego pasta. Pastę nakłada się na polerkę i wówczas można zacząć polerowanie szyby. Wcześniej jeszcze szybę trzeba bardzo dokładnie umyć i odtłuścić. Trzeba to zrobić naprawdę maksymalnie dokładnie.

Stanowczo odradzamy samodzielne polerowanie szyb w samochodzie. Najlepiej jest po prostu oddać samochód do warsztatu bądź firmy zajmującej się serwisowaniem szyb samochodowych. Po latach eksploatacji samochodu na szybach będą rysy i to jest nieuniknione. Na szczęście przy pomocy specjalistów można przywrócić szybą ich pierwotny wygląd.