Gdańsk jest jedną z polskich perełek architektury. Zwiedzając miasto natrafiamy na zabytki z różnych epok od średniowiecza do współczesności. Na zabytkowych fasadach i w eleganckich wnętrzach nie brakuje elementów dekoracyjnych. Jednym z nich są ozdobne sztukaterie, które w dużym stopniu odpowiadają za wyjątkowy charakter gdańskiej architektury.

Gdańskie sztukaterie na indywidualne zamówienie i według wzoru

sztukateria GdańskDzięki temu, że w Gdańsku istnieje tak wiele zabytków, działają tu liczne pracownie konserwatorskie i zakłady zajmujące się wyrobem profesjonalnej sztukaterii. Den rodzaj dekoracji architektonicznej nadaje się zarówno do zdobienia elewacji, jak i do wystroju wnętrz. Jeśli remontujemy zabytek, wznosimy nową zabudowę lub wykańczamy wnętrza to niezbędna będzie sztukateria Gdańsk jako polska perła architektury, ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. Projektując nową budowlę, warto wzorować się na dawnych, sprawdzonych rozwiązaniach. Jeśli chcemy urządzić eleganckie, oryginalne wnętrz, to możemy dobrać sztukaterię do salonu, ozdobne plafony, rozety sufitowe czy listwy dekoracyjne. Przy pomocy sztukaterii można wykonać dekoracje klatki schodowej w dawnym, gdańskim stylu. Także sztukateria zewnętrzna polecana jest na elewacje. W tym celu warto zapoznać się ze wzorami i rodzajami elementów wykonywanych w postaci sztukaterii. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że gotowej sztukaterii nie musimy malować.

Na terenie Gdańska, sztukateria architektoniczna, jest niezwykle popularna. Stosuje się ją do konserwacji i restauracji zabytkowych elewacji oraz wnętrz. Również we współczesnych, deweloperskich budynkach, nowoczesna sztukateria może stać się oryginalnym elementem dekoracyjnym. istnieje możliwość wykonania sztukaterii według własnego wzoru.