Pandemia zmieniły nasze życie gwałtownie i odwróciła wszystko o sto osiemdziesiąt stopni. Praktycznie każdy aspekt, który do tej pory uważaliśmy za oczywistość trzeba było wymyślić o nowa. Te zmiany odczuł każdy indywidualnie, ale negatywne skutki poniesie również światowa gospodarka.

Wirtualny spacer zamiast klasycznego

wirtualne spacery krakówZostaliśmy zamknięci w domach, a wyjścia sprowadziły się do robienia zakupów, spacerów z psem i w przypadku niektórych osób pracy. Niestety dwu tygodniowy lockdown przedłuża się już rok i nie wiadomo kiedy się skończy. Dlatego wiele branż musiało nauczyć się funkcjonować w inny sposób. Jedna z nich jest branża turystyczna, która przeżywa poważny kryzys i nie może liczyć na szybką poprawę. Na szczęście Internet ułatwił sprawę. Wiele miejsce, które do tej pory były dostępne tylko dla zwiedzających w stacjonarnie formie, przeniosło swoja działalność do sieci, na przykład muzea. Z zacisza swojego domu można obejrzeć kolekcje obrazów zebranych w Luwrze. Tak samo stało się z miastami. Turystyczne perełki śród miast europejskich zaczęły promować swoje tereny online. Dlatego dziś wystarczy wyszukać wirtualne spacery kraków, aby cieszyć się spacerem po urokliwych zakątkach karkowa. A do tego nie musimy nawet opuszczać swojego mieszkania. To doskonałe rozwiązanie nie tylko na czas pandemii, ale także dla osób, które z różnych powód są uwięzione w domu przez wiele lat i nie mają możliwości podróży do Krakowa, Warszawy czy innych miast.

Globalna wioska od lat musi mierzyć się z różnymi problemami i kryzysami o jakich nie śniło się naszym dziadkom. Ale w zamian oferuje rozwiązania i możliwości osobom, które wcześniej były by skazane dla zamknięcie w czterech ścianach mieszkania bez możliwości poznania reszty świata.