Często bywa tak, że musimy wybudować ogrodzenie. Niekiedy chodzi o ogrodzenie upraw, małych ogródków czy też trawnika. Obecnie w sprzedaży spotkać możemy wiele różnorakich materiałów jakie stosuje się do ogradzania terenu. Dziś chciałbym skupić się na jednym z najpopularniejszych materiałów jakie używamy. Chodzi oczywiście o siatkę z metalu.

Siatka metalowa na ogrodzenie

ogrodzenia z siatkiNie da się ukryć, że w wielu miejscach jakie chcemy ogrodzić nie możemy zastosować drogich rozwiązań. Doskonałym przykładem mogą być w tym wypadku pola uprawne, które przecież nie muszą być ogrodzone piękną balustradą z nierdzewnych drutów. W miejscach takich jak to wymienione z powodzeniem możemy zastosować ogrodzenia z siatki. Na dzień dzisiejszy wybór siatki ogrodzeniowej niekoniecznie musi być tak łatwy jak to bywało wiele lat temu. Kiedyś w sklepach ogrodniczych królowała prosta siatka metalowa. Obecnie takich siatek jest bardzo dużo i wybór odpowiedniej z nich niekoniecznie musi być prosty. Niemniej jednak jeśli chodzi o siatki, które mają trafić na ogrodzenia otaczające uprawy to w tym przypadku dominują siatki leśne. Często się można spotkać z wersjami takich siatek, które są dodatkowo ocynkowane. Nawet bardzo cienka warstwa cynku może skutecznie ochronić naszą siatkę przed rdzewieniem i szybkim zniszczeniem. Oprócz klasycznych siatek leśnych możemy spotkać również siatki z metalu wzmocnione izolacją z tworzywa sztucznego. Taka siatka również jest bardzo wytrzymała.

Generalnie wybierając siatkę do ogrodzeń pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest uświadomienie sobie tego gdzie ta siatka będzie miała się znajdować. W przypadku ogrodzeń pól uprawnych nie ma najmniejszego sensu inwestowanie w siatki z górnej półki. Jeśli jednak zależy nam na ogrodzeniu trawnika to już warto wybrać coś bardziej estetycznego i solidnego.