Skąd biorą się pluskwy?

Szkodniki, jakimi są pluskwy, można z łatwością przynieść do domu w każdym momencie, ponieważ jest wiele miejsc, w których grasują. Mogą przywędrować schowane w nowych meblach, czy też ubraniach. Mogą zostać przyniesione przez gości, którzy nie są świadomi ich obecności w swoim domu.

Jak skutecznie usunąć pluskwy?

fachowe usuwanie pluskiew - krakówCzasami w domach dochodzi do zalęgnięcia się pluskiew, które żywią się krwią ludzi. Dotyczyć to może każdego rodzaju mieszkania, bez względu na poziom czystości. Jeśli chodzi o fachowe usuwanie pluskiew – Kraków jest miastem, w którym działają profesjonalne firmy, zajmujące się odpluskwianiem budynków. Obecność pluskiew można okryć dzięki charakterystycznym plamom na materacu oraz śladom krwi. W celach prewencyjnych należy często zmieniać pościel i prać ją w wysokich temperaturach. Pluskwy zazwyczaj zagnieżdżają się w materacu lub w pobliżu miejsc, w których śpią ludzie. Lubią też takie miejsca jak szczeliny między meblami, przestrzeń za tapetą czy też za obrazem. Ukąszenia pluskiew często bywają nieodczuwalne przez śpiących ludzi, zatem czasem późno orientują się, że ich dom jest zamieszkiwany przez pluskwy. Samodzielne próby usuwania pluskiew są nieskuteczne, dlatego warto od razu wezwać fachowców. Często pluskwy przybywają do domu np. w nowokupionych meblach z drugiej ręki, czy też na ubraniach po powrocie z miejsca, w którym bytują.

Tylko skuteczna dezynsekcja usunie pluskwy z mieszkania. Profesjonaliści dysponują odpowiednimi metodami oraz środkami do usuwania szkodników. Pluskwy bardzo szybko się rozmnażają, zatem nie warto zwlekać z wezwaniem fachowców. Usuną oni pojedyncze osobniki, a także cale gniazda pluskiew. Zabezpieczą również całe mieszkanie, ponieważ szkodniki mogły zalęgnąć się w różnych miejscach.