Organizatorzy zawodów różnych dyscyplin sportowych jak i innych szukają nagród dla zwycięzców. Bardzo trudne jest znalezienie czegoś odpowiedniego co zadowoli zawodników, a również będzie dla nich pamiątką na długie lata upamiętniające być może ważny dla nich dzień.

Statuetka jako nagroda

grawerowane statuetkiSportowcy chcący stanąć na podium muszą bardzo dużo czasu poświęcić na przygotowanie do zawodów. Każdy z zawodników liczy na wygraną. Oczywiste staje się, że oprócz gratulacji od innych zawodników, sędziów, organizatorów, znajomych czy rodziny i samej satysfakcji z wygranej oczekują nagród za wysiłek jaki włożyli w przygotowanie. Problem nagród leży po stronie organizatorów. Bardzo popularne stają się grawerowane statuetki. W zależności czego dotyczą zawody taki wygląd przybiera statuetka. W zawodach piłki nożnej statuetka może przybrać postać piłkarza. Grawer na statuetkach informuje jakiej dyscypliny dotyczy wygrana statuetka, często grawerowana jest również data zawodów. Po latach można pokazać i pochwalić się swoim wnukom czy również innym osobom. Obecnie bardzo często statuetki graweruje się dopiero podczas zawodów, umieszczając tam również nazwę drużyny jeśli są to drużynowe sporty. Owe statuetki są bardzo fajnymi i pamiątkowymi nagrodami. Postawiona na szafie w pokoju zawsze zwraca uwagę odwiedzających osób. Natomiast dyplom często ląduje w teczce schowany pod stertą innych dokumentów.

W obecnych czasach coraz więcej osób chce mieć grawer czy to na obrączce ślubnej upamiętniającej datę ślubu czy na innych rzeczach, również na statuetkach. Związku z cieszącą się popularnością czas wykonania grawerów nie jest długi a także cena jest akceptowana przez klientów. Ceny są zróżnicowane ze względu na wielkość grawerów a także ilość wygrawerowanych znaków.