Chyba każdy z nas w dzieciństwie korzystał z papieru kolorowego, który mógł być wykorzystywany na wile sposobów. Pierwszy kontakt z tym artykułem papierniczym mają dzieci w wieku około czterech lat i następuje to w przedszkolu.

Co można robić z papierów kolorowych?

papier kolorowy A4Ten niepozorny artykuł papierniczy jest niemalże tak popularny jak blok rysunkowy. Tak naprawdę nie tylko dzieci z niego korzystają, ale także dorośli. Doskonale się sprawdza przy robieniu origami, przeróżnych zabawek na choinkę, wycinanek i wyrywanek czy wielu prac plastycznych. W sprzedaży znajdziemy klasyczny papier kolorowy A4, który z jednej strony jest kolorowy, a z drugiej biały. Co do jego tekstury, to w sprzedaży znajdziemy papiery kolorowe matowe, błyszczące lub z drobinkami brokatu. Jest to produkt niezastąpiony w przedszkolu dla starszaków lub w szkole podstawowej. Obecnie w sprzedaży znajdziemy także papier kolorowy w formie bloku technicznego, gdzie jego grubość jest znacznie większa niż tradycyjnego papieru. Ponadto jest on dwustronny, co daje więcej możliwości zastosowań. Jeżeli mamy dziecko w wieku przedszkolnym, to warto mieć taki papier w domu, ponieważ przyda się do wielu twórczych prac. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w jego zastosowaniu jest nasza wyobraźnia. Poza papierem kolorowym do wykorzystania w szkole czy przedszkolu, w sprzedaży znajdziemy też tego samego typu papier do drukarki czy ksera. Jest to jeden z tańszych artykułów papierniczych, który z pewnością jest wymagany w wyprawce przedszkolaka i pierwszaka.

Jak widać użycie papieru kolorowego może być bardzo szerokie, zatem warto go mieć w domu. Cena najzwyklejszego  modelu o najmniejszej gramaturze, to około dwa – trzy złote. Natomiast papier o większej gramaturze będzie o kilka złotych droższy.