Gdy urządzamy wnętrze jest kilka miejsc, o które musimy specjalnie zadbać. Między innymi jest to okno i jego wystrój. Ważne jest wszystko, od zasłon i firan, poprzez rośliny i doniczki w jakich je ustawimy, aż po inne drobiazgi takie jak spinki czy dekoracje. Wszystkie elementy muszą się ze sobą dobrze komponować tak, by całość robiła pozytywne wrażenie i naprawdę ozdabiała nasz elegancki salon.

Firanki na drzwi balkonowe

gotowe firany balkonoweCo jeszcze trzeba wziąć pod uwagę dekorując okno balkonowe? Jest to zwykle miejsce eksponowane, więc wszystko ma znaczenie. Kolorystyka musi współgrać z zasłonami i doniczkami na kwiaty. Faktura materiałów też jest ważna. Trzeba się dobrze zapoznać z ofertą sklepu, czy pracowni dekoracji okien, by dopasować zarówno firanki jak i zasłony do mebli, jakimi dysponujemy, a także ogólnie do kolorystyki pomieszczenia, w którym mają zawisnąć. No i oczywiście trzeba się zdecydować czy chcemy na przykład gotowe firany balkonowe, które mogą być z haftem albo gładkie, koronkowe, albo muślinowe. Są też firany z falbanami lub bez. Drzwi balkonowe często są w salonie, który jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, więc dobór odpowiedniego wystroju okna, w tym zasłon i firan jest znaczący. Szukamy barw harmonijnych bo firanki wcale nie muszą być białe. Bywają przecież także ecru, albo jasno szare, czy srebrne, a nawet w wielu innych delikatnych, pastelowych kolorach.

Firanki gotowe białe albo ecru wyglądają w naszych oknach najbardziej efektownie i pasują zwykle do wszystkiego. Gdy są ozdobne trzeba uważać z dodatkami, ale gdy są gładkie, przy takich firankach możemy pozwolić sobie na więcej fantazji przy dobieraniu kwiatów, doniczek, albo innych drobnych elementów dekorujących nasze okna. I tak uzyskamy najlepszy efekt.