Obrusy lniane synonim elegancji

W świecie pełnym chaosu ludzie mają coraz mniej czasu na celebrowanie wspólnych posiłków z rodziną. Każdy posiłek, nawet skromny obiad będzie smakował lepiej, jeśli zostanie estetycznie podany. Odpowiednio dobrany obrus ułatwi niebanalne zaserwowanie posiłku. Obrus dodatkowo pomaga zadbać o blat pięknego stołu lub pozwala ukryć nieco zniszczony mebel. Piękny obrus to również stylowy dodatek do wnętrza.

Piękne i trwałe obrusy lniane

lniany obrusW sklepach można znaleźć szeroki wybór obrusów i bieżników, przez co każdy może wybrać do dopasowanego do swoich preferencji. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany został dany obrus. Bardzo trwały i odporny na tarcice jest lniany obrus, który szyty z cennych naturalnych włókien. Taki obrus ma właściwości elektrostatyczne, czyli nie przyciąga kurzu. Dodatkowo len to materiał antybakteryjny, który blokuje rozwój alergenów i roztoczy. Dzięki niskiej kurczliwości taki obrus zachowuje swoje właściwości przez długie lata. Dużą zaletą obrusu z lnu jest niezwykła trwałość, z każdym praniem staje się bardzo delikatny i miękki. Należy jednak dbać o właściwą pielęgnację takiego obrusa. Lniane tekstylia można prać w pralce w temperaturze do 30-40 stopni lub ręcznie.Do prania należy stosować delikatne środki czyszczące. Obrus powinien być dopasowany do wielkości stołu, materiał powinien być o ok. 20 cm większy niż blat. Znając wymiary danego stołu, należy dodać do jego długości oraz szerokości ok. 50 cm.

W sprzedaży można znaleźć wiele zamienników dla tradycyjnego obrusa. Chętnie wybierane są podkładki i serwetki. Mnogość kolorów i wzorów daje duże pole do popisu. Podczas wykwintnych kolacji warto postawić na klasyczny biały obrus wykonany z naturalnych surowców, który nada elegancją oprawę spotkaniu przy stole.