Niezawodne przegrody PCV

 

Prawidłowe zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga wielu przedsięwzięć usprawniającym osiąganie odpowiedniej jakości i wielkości produkcji. Bardzo pożądanym zabiegiem jest separacja dużych powierzchni hal produkcyjnych czy magazynowych na mniejsze działy czy nawet stanowiska pracy za pomocą przegród wykonanych z folii PCV.

Korzyści wynikające z montaż przegród PCV

kurtyny pcvOd wielu już lat w przedsiębiorstwach na całym świecie stosuje się kurtyny PCV, których zalet nie można przecenić. Przede wszystkim dają możliwość osiągnięcia komfortowych i bezpiecznych warunków pracy co przekłada się na osiąganie dobrych wyników w produkcji. Montaż kurtyn PCV to najekonomiczniejszy sposób na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem hali gdyż kurtyny skutecznie zapobiegają przemieszczaniu się mas powietrza utrzymując właściwą temperaturę. Oprócz dobrej izolacji termicznej kurtyny pełnią również funkcję świetnej izolacji akustycznej. Stanowią bardzo dobrą barierę dla szkodliwych zanieczyszczeń pylistych, oparów chemicznych i innych szkodliwych czynników. Producenci dostarczają kurtyny paskowe oraz kurtyny przesuwne montowane w miejscach mniejszego natężenia ruchu. Kurtyny paskowe mogą osiągać niemal dowolne rozmiary, a na ich konstrukcję składają się pasy folii o określonej szerokości i grubości. Wszystko zależy od parametrów izolacji jakie chce osiągnąć inwestor. Ogromną zaletą kurtyn PCV jest możliwość wszechstronnego zastosowania. Montuje się je wyznaczając sektory hal, stanowiska pracy, otacza się przegrodami urządzenia i całe linie produkcyjne. Producenci oferują wiele specjalistycznych kurtyn PCV przystosowanych do montażu w bardzo niskich temperaturach lub do osłony stanowisk spawalniczych. Pełną gamę produktów znajdziemy na stronach branżowych.

Kurtyny wykonane z folii PCV są bardzo odporne na większość udarów mechanicznych, działanie większości kwasów i zasad oraz substancji oleistych. Montaż tego typu ścianek separacyjnych jest bardzo szybki i łatwy. Za inwestycją w kurtyny przemysłowe PCV przemawia również bardzo rozsądna cena.