Sprzątając mieszkanie, przeważnie odkurzamy podłogi, ścieramy kurze i myjemy okna, ale ważne są także meble, które również wymagają czyszczenia. W zależności od ich rodzaju, należy dobierać odpowiednie metody, które pozwolą pozbyć się zabrudzeń.

Czy tapicerkę można prać?

tanie pranie mebli we wrocławiuCoraz więcej osób ma w swoich domach tapicerowane meble, które nie mogą być czyszczone jak plastikowe czy stalowe. Tapicerki są wykonane z różnych tkanin, które nie powinny być zbytnio namaczane, zatem domowe prawie odpada. Kiedy na kanapie, krzesłach czy fotelach pojawią się widoczne zabrudzenia, to lepiej oddać mebel do profesjonalnej pralni, która zajmie się doprowadzeniem ich do stanu nowości. Tanie pranie mebli we Wrocławiu jest dość popularną usługą, ponieważ za stosunkowo niewielkie pieniądze można się cieszyć idealnym stanem mebli przez długi czas. Oddając je do takiego punktu, możemy być pewni, że będą one w dobrych rękach, ponieważ pralnie dysponują odpowiednimi narzędziami i detergentami, które skutecznie usuwają wszystkie plamy w bezpieczny dla tkaniny sposób. Przede wszystkim przed przystąpieniem do prania, wykonywany jest test tkaniny i na tej podstawie wybiera się rodzaj detergentu. Później nakłada się na plamy odpowiednią warstwę środka i czeka kilka minut, aż zabrudzenia zostaną wstępnie rozpuszczone. Kolejnym etapem jest wtarcie środka w tapicerkę. Jeżeli plamy są szczególnie oporne, to stosuje się  środki odplamiające, które są bezlitosne nawet dla plam z kawy, czerwonego wina czy soku z buraka.

Pranie mebli jest często jedyną, skuteczną metodą, aby pobyć się uciążliwych zabrudzeń, ponieważ nie działa na nie woda i mydło. Ponadto zbyt długie tarcie może sprawić, że kolor tapicerki wyblaknie, a jej powierzchnia się zmechaci, dlatego lepiej powierzyć to zadanie specjalistom.