serwis narciarskiNarciarstwo biegowe to bardzo ciekawa dyscyplina sportu, ale w przeciwieństwie do zwykłej aktywności fizycznej, trzeba się do niej specjalnie przygotować. Wiadomo, że trzeba zainwestować w narty biegowe, gogle narciarskie, kijki, wiązania, buty. Można je również wypożyczyć. Bardzo ważny jest jednak strój, który będzie się miało na sobie, podczas biegania na szlakach i poza nimi.

Odzież jest bardzo ważna, ponieważ musi ochronić przez zimnem, wiatrem i śniegiem. Jest to w końcu sport zimowy. Jedną ważną zasadą, którą powinno się zastosować jest znany wszystkim serwis narciarski Warszawa. Istotną sprawą jest to, że jak przy wykonywaniu każdego sportu, człowiek się poci i chodzi o to, by ten pot wydobywał się na zewnątrz, a ciało pozostawało suche. Z pewnością umożliwi to bardziej komfortową jazdę. Zapewni to bielizna termoaktywna. Ze względu na to, że zawodnikowi ma być ciepło, powinien skorzystać z koszulki dopasowanej do ciała z długim rękawem oraz z kalesonów. Należy pamiętać, że ubranie nie powinno chłonąć wilgoci i z tego względu ubrania bawełniane nie są dobrym pomysłem. Na bieliznę termoaktywną powinno się założyć syntetyczną bluzę lub polar, gdy na dworze jest naprawdę zimno. Na bluzę trzeba założyć kurtkę. Tutaj wybór będzie należał do zawodnika, ponieważ na silny śnieg najpraktyczniejsze są kurtki z membranami, ale te z kolei nie są w stanie odprowadzać wilgoci, tak jak kurtki specjalistyczne do narciarstwa biegowego. Przypominają one zwykłe bluzy, ale z przodu można zauważyć, że są wykończone tkaniną wiatroodporną, a miejsca, w których człowiek najbardziej się poci, dobrze odprowadzają wilgoć. Jeżeli chodzi o spodnie to jest kilka możliwości, ale w wyborze należy się kierować głównie własną wygodą i ciepłem. Można skorzystać ze specjalnych legginsów biegowych, które są ocieplane. Dobrym wyborem są także kalesony termoaktywne i spodnie biegowe.

Jeżeli chodzi o specjalistyczne spodnie do biegówki, to są tak uszyte, by z przodu były cieplejsze, a z tyłu cieńsze. Grubsza warstwa zabezpiecza przed wiatrem. Nie wolno zapomnieć o ciepłej, wiatroodpornej czapce, rękawicach i goglach narciarskich.