Ofiara każdego wypadku ma dwa sposoby, jak wykonać naprawę samochodu. Może to zrobić bez gotówki lub sam za pieniądze z tytułu odszkodowania. Każdy sam decyduje, którą opcję wybrać. Wielu kierowców otrzyma odszkodowanie w gotówce. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na uregulowanie szkody.

Czym jest bezgotówkowa forma naprawy samochodu?

Naprawy bezgotówkowe w gdańskuPo dokonaniu przeglądu ubezpieczyciela na podstawie systemu eksperckiego oblicza się koszty naprawy i wypłacania odszkodowania. Osoba poszkodowana nie musi przedstawiać żadnych faktur ani rachunków. Po prostu bierze gotówkę i decyduje, co zrobić, gdzie i kiedy naprawić samochód. Ta opcja oparta jest na fakturach i innych. Odszkodowanie przechodzi bezpośrednio do serwisu, który naprawił samochód. Naprawy bezgotówkowe w gdańsku okazują się często najlepszym w tej sytuacji rozwiązaniem. Taki sposób rozstrzygnięcia roszczenia jest bardziej czasochłonny i skomplikowany, ale strona poszkodowana nie musi zajmować się organizacją naprawy. Uprawnia to warsztat napraw bezgotówkowych, a wszystkie związane z tym problemy odbędą się pomiędzy warsztatami. Przygotuje się wtedy kosztorys i dokumentację. Odbywa się to z ekspertem w przypadku poważnych szkód. Zawsze kieruje się taki samochód na warsztaty, które są najbliżej miejsca zamieszkania poszkodowanego. W takiej formie można także naprawiać samochody, które nie są dostępne w sprzedaży w Polsce, takie jak sprowadzony z zagranicy. Wymiana informacji pomiędzy zakładem ubezpieczenia a serwisami sieci naprawczych odbywa się za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej.

Dzięki temu warsztat wysyła prognozy kosztów, zdjęcia i zeskanowane dokumenty bezpośrednio do naszego systemu rozliczania roszczeń i z powrotem. Dlatego też wymiana informacji zostaje zminimalizowana. Niektórzy wybierają bezgotówkowe rozliczenie i naprawę w warsztacie, a inni decydują się na naprawy bezgotówkowe.