Miękki kokon niemowlęcy

Wyprawka dla noworodka czy niemowlaka jest niezbędną częścią przygotowań na narodziny malucha. Przeważnie ten obowiązek spoczywa na barkach przyszłych mam, które z przyjemnością realizują się w tej kwestii. Lista rzeczy do kupienia jest długa.

Czy warto kupować kokon dla niemowlaka?

kokon niemowlęcy zestawNiedoświadczone mamy często mają problem z ustaleniem co faktycznie będzie potrzebne jej i nowo narodzonemu dziecku, ponieważ rzeczy do kupienia jest naprawdę wiele. Poza obowiązkowymi, jakimi niewątpliwie są: łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek czyli gondola i spory zapas ubranek w najmniejszych rozmiarach, potrzebny będzie kokon niemowlęcy zestaw składający się z kilku najważniejszych elementów. Przede wszystkim  kokon się przyda rodzicom, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w opiece nad maluchem, ale będzie też idealny w wielu codziennych sytuacjach. Pozwala on na ciasne zawinięcie malucha, dzięki czemu czuje się on bezpiecznie i pewnie, ponieważ takie warunki są mu bliskie z czasu pobytu w brzuszku mamy. Jest on wykonany z miękkiej bawełny  odpowiednio grubym wypełnieniem, które nieco go usztywnia. W znaczący sposób ułatwia przenoszenie i w ogóle noszenie dziecka, ponieważ niejako pełni rolę becika. Dostępne w sprzedaży kokony są sprzedawane samodzielnie lub w zestawie z poduszką motylkiem, która idealnie wspiera główkę malucha w trakcie spacerów w głębokim wózku, kocyka czy nawet materaca. Wybierając zestaw z kokonem, możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent, zwłaszcza jeżeli kupimy go w sieci.

Z pewnością zakup kokona będzie trafionym produktem, z którego na pewno będziemy korzystać. Dzieci bardzo lubią w nich przebywać, ponieważ mają ciepło i ciasno, co z kolei daje im poczucie bezpieczeństwa. Zestaw z kokonem kupimy już za około osiemdziesiąt – sto dwadzieścia złotych.