Listwy MDF – minimalizm w pomieszczeniach

Wykonywanie posadzki nie kończy się w momencie położenia ostatniego panela czy też ostatniej deski. Ważne jest również uzupełnienie całości o listwy przypodłogowe. To dzięki nim nie powstają zabrudzenia na dolnej części ściany, która jest najbardziej na nie narażona, a pomiędzy ścianą a podłogą nie tworzy się szczelina gromadząca śmieci i kurz.

Do jakich pomieszczeń listwy w stylu minimalistycznym?

minimalistyczne listwy przypodłogowe mdfJednak oprócz funkcji użytkowej, listwy przypodłogowe pełnią także inną, równie ważną. Ze względu na swoje umiejscowienie – od razu przyciągają wzrok – stanowią również detale dekoracyjne. Na jakie więc listwy postawić? Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się listwy MDF, które łączą w sobie stosunkowo niską cenę z wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Takie połączenie dla większości osób urządzających własny dom jest idealne. Tym bardziej, że producenci wychodzą na przeciw najnowszym trendom. W ich ofercie znajdziemy więc minimalistyczne listwy przypodłogowe mdf, które sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. O tym, że minimalizm coraz bardziej króluje we wnętrzach wie z pewnością każdy z nas. Coraz częściej jest on łączony z innymi stylami. Wybór minimalistycznych listw przypodłogowych da nam większą możliwość wyboru jeśli chodzi o inne elementy dekoracyjne. Listwy tego typu możemy zarówno łączyć z minimalistyczną posadzką, jak i taką, która z minimalizmem ma niewiele wspólnego.

Minimalistyczne listwy przypodłogowe sprawdzą się doskonale w salonie, sypialni czy nawet pokoju dziecięcym. Pamiętajmy jednak, aby ich kolor dobierać względem posadzki. Wówczas mamy pewność, że te dwa elementy nie będą od siebie odstawać. Podłoga wraz z listwami musi stanowić spójną całość, nawet jeśli oba te elementy reprezentują dwa, zupełnie różne od siebie style. Wbrew pozorom da się je bowiem ze sobą połączyć.