Właściciele sklepów i punktów usługowych, które znajdują się w pasażach i galeriach handlowych, szukają odpowiedniego elementu, który mógłby posłużyć jako bariera, ograniczająca ryzyko wtargnięcia do zamkniętego sklepu. Funkcje owa doskonale spełniają specjalne kraty, które mogą być szybko i sprawnie podnoszone i opuszczane. Jest to możliwe dzięki konstrukcji rolowanej, ułatwiającej eksploatację kraty.

Kraty o konstrukcji rolowanej do ochrony sklepów

kraty rolowaneDzięki konstrukcji krat tego typu możliwe jest niezwykle dobre zabezpieczenie mienia przed kradzieżą i włamaniem. Kraty rolowane są ponadto tak skonstruowane, aby możliwe było zmniejszenie do minimum wszelkich wystających elementów, które mogłyby posłużyć do jej wyłamania. Dlatego tak wielu właścicieli punktów handlowych umiejscowionych w pasażach i galeriach, decyduje się na montaż wysokiej klasy kraty o rolowanej konstrukcji. Mimo tego, iż kraty idealnie zabezpieczają mienie, umieszczone w sklepie lub punkcie, nie ograniczają możliwość podziwiania ekspozycji sklepowej. Nawet najbardziej odporna na włamanie krata może umożliwiać klientom oglądanie towaru w zamkniętej ekspozycji sklepowej. Konstrukcja kraty umożliwia podnoszenie i opuszczanie ręczne lub za pośrednictwem silników, umiejscowionych na górze. Tego typu rozwiązanie techniczne jest stosowane w kratach sklepowych, a także garażowych, gdyż jest niezwykle wygodne dla kierowców.

Zastosowanie profili kratowych oraz uzupełniających w konstrukcji kraty zapewnia nie tylko sztywność oraz odporność, ale także niski ciężar całej konstrukcji. Kraty są nie tylko mocno przytwierdzone do ścian, ale także odpowiednio zabezpieczone przed możliwością zablokowania mechanizmu, lub podniesienia kraty od zewnątrz przez niepowołaną osobę.