Konwekcja – sposób na ogrzewanie

Niewielki grzejnik elektryczny to prosty i oszczędny, wbrew pozorom, sposób na szybkie ogrzanie pomieszczenia. Problemy z centralnym ogrzewaniem, niewystarczające ocieplenie budynku, lub nie do końca wydajna praca instalacji grzewczej w domu mogą być przyczyną niedostatecznego komfortu cieplnego, co staje się na dłuższą metę męczące.

Grzejnik konwekcyjny – rodzaje

grzejniki konwektoroweJak poradzić sobie z zimnym pomieszczeniem? Co zrobić w sytuacji, kiedy instalacja centralnego ogrzewania nie wystarcza i w domu wciąż jest zimno? Doskonałym wspomaganiem centralnego ogrzewania w domu mogą być grzejniki konwektorowe. Sprawdzą się zarówno w niewielkich, jak i w całkiem sporych pomieszczeniach. Zdarza się bowiem, że mamy w domu pomieszczenie, gdzie zawsze panuje nieprzyjemny chłód. Zdarza się również, że pomimo ogrzewania nie jesteśmy zadowoleni z panującej w naszych wnętrzach temperatury, lub też przy wielkich mrozach, które zdarzają się od czasu do czasu, centralne ogrzewanie po prostu nie wystarcza. Grzejniki konwektorowe to modele stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze możemy powiesić dosłownie wszędzie, dzięki niskiej wadze sprawdzą się na każdym typie ściany. Najlepiej jednak umieścić grzejnik pod oknem, dzięki temu napływające do środka zimne powietrze będzie od razu nagrzewane i rozprowadzane po pomieszczeniu. Modele przenośne natomiast dają nam swobodę ich zagospodarowania, grzejnik możemy umieścić dokładnie tam, gdzie akurat jest najbardziej potrzebny. Jedynym warunkiem jest zapewnienie urządzeniu swobodnej cyrkulacji powietrza (musi zostać zachowany minimalny odstęp od ściany i podłogi wynoszący 10cm).

Urządzenia te są niewielkich rozmiarów, ale jednocześnie bardzo wydajne. Dzięki temu, że nagrzewają się bardzo szybko, nie pobierają dużo energii. Są ponadto bezpieczne w użytkowaniu, nie posiadają ostrych kantów, a obudowa nie nagrzewa się bardziej niż do 60 stopni, co ma znaczenie szczególnie, jeśli w domu są dzieci.