Pediatrzy jednogłośnie zalecają, aby karmić dzieci piersią przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy życia, a jeżeli jest to możliwe to nawet dłużej, ponieważ mleko mamy ma idealnie dopasowany skład do potrzeb rozwijającego się człowieka.

W jakich koszulach karmić malucha?

koszula do karmienia dla mamyFizjologicznie niemalże każda świeżo upieczona mama jest w stanie karmić piersią swoje dziecko, jednak nie każda się na to decyduje. To z pewnością wyjątkowy czas dla mamy i dziecka, kiedy mogą nawiązać jeszcze silniejszą więź. Jednak karmienie piersią ma też swoje mankamenty, które niektórym mamom mogą przeszkadzać. Musi ona być na każde wezwanie dziecka, ponieważ maluchy na początku domagają się pokarmu nawet co dwie – trzy godziny przez całą dobę. Taka sytuacja wymusza zakładanie specjalnej odzieży dla karmiących mam. Są to przede wszystkim biustonosze z odpinanymi miseczkami, bluzki i sukienki o odpowiednim kroju, a także koszule do codziennego chodzenia i spania. Najważniejszą cechą takich ubrań jest możliwość udostępnienia dziecku piersi w każdej chwili, bez konieczności rozbierania się. Koszula do karmienia dla mamy jest idealnym rozwiązaniem na nocne potrzeby malucha, ponieważ może być rozpinana na całej długości lub posiadać niewielkie otwory po bokach na wysokości biustu, przez które bez problemu można podać dziecku pierś. Ponadto najdziemy także koszule z dekoltem zakładanym, który także jest bardzo praktyczny i często wybierany przez karmiące mamy. Jeżeli chodzi o cenę, to nie różni się ona od zwykłych koszuli.

Okres karmienia trwa średnio od sześciu do dziesięciu miesięcy, zatem na ten okres wystarczy zakupić zakupić dwie koszule do karmienia. Na pewno bez kłopotu dostaniemy je w popularnych sklepach odzieżowych albo w internecie w atrakcyjnej cenie.