Wentylacja, zarówno w budynkach prywatnych, jak i publicznych jest bardzo ważna. Po zaprojektowaniu kanałów wentylacyjnych oraz zrobieniu do nich podstawy ze zbrojonego betonu trzeba zadbać także o montaż aluminiowych blach. To dzięki nim powietrze będzie przechodziło czyste, bez żadnych drobinek. Taki kanał będzie można później konserwować i będzie on służył przez wiele dekad. Dobre kanały wentylacyjne się nie niszczą.

Jak montuje się kanały wentylacyjne?

montaż kanałów wentylacyjnychNajczęściej kanały wentylacyjne składają się z czterech blach, które są do siebie delikatnie przyspawane. Dzięki temu mają one dużą moc. Jednak nie wszędzie można zamontować kanał, a później go zaspawać. W takim przypadku montaż kanałów wentylacyjnych wymaga wykonanie spawu na początku, a dopiero później wsuwanie gotowych elementów i przytwierdzenie ich do ścian. Są takie miejsca, jak kąty, które jednak muszą być osadzone w sposób tradycyjny. Jednak to nie jest problemem, ponieważ używa się od tego narzędzi z przedłużoną rączką. Montaż kanałów jest dużo prostszy, jeśli do takiego kanału zmieści się dorosły mężczyzna. W takim przypadku praca wykonywana jest sprawnie, ponieważ można dostać się do każdej części takiego kanału. Mocny kanał wytrzyma ciężar dorosłego człowieka, nawet jeśli nie będzie miał podpórek mechanicznych. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to ważne dla trwałości systemu wentylacji w budynku. Monterzy wiedzą, jak zrobić to solidnie.

Kanały wentylacyjne muszą być montowane solidnie. bez tego nie ma szans na to, by wytrzymały wiele dekad. Oczywiście po montażu trzeba sprawdzić drożność kanału. W takich przewodach wentylacyjnych możemy zamontować również kilka czujników, na przykład czujnik dymu, dwutlenku węgla lub gazu ziemnego. W razie zagrożenia, będą nas one o tym informowały.