Osoby niepełnosprawne bardzo często rezygnują nawet z podstawowych aktywności, gdyż sprawiają im zbyt dużą trudność. Zwykły wózek inwalidzki nie zmieni sytuacji niektórych, ponieważ jest napędzany siłą mięśni i czasem nawet wjechanie pod niewielkie wzniesienie może być sporym problemem. 

Ile kosztują inwalidzkie skutery elektryczne?

inwalidzki skuter elektrycznyPełnosprawni nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane może być zrobienie zakupów, odwiedzenie znajomych czy też wizyta na Poczcie, gdy układ ruchowy odmawia posłuszeństwa, a wydolność organizmu jest bardzo słaba. W takiej sytuacji może pomóc jedynie inwalidzki pojazd elektryczny, który nie wymaga używania siły mięśni. Takie pojazdy z reguły obsługuje się tylko jedną ręką, toteż nauka jazdy jest dziecinnie prosta. Skuter-wózek jest zasilany akumulatorami lub akumulatorem (w zależności od wybranego modelu), który pozwala na pokonanie co najmniej czterdziestu kilometrów na jednym ładowaniu. To spory zasięg, który spokojnie wystarczy na nawet najdłuższą przejażdżkę po mieście. Inwalidzki skuter elektryczny to pojazd, który z łatwością pokonuje krawężniki, wzniesienia o średnim kącie nachylenia, jak również inne przeszkody terenowe. Najlepszą ofertę tego rodzaju pojazdów maja internetowe sklepy medyczne, gdzie znajdziemy także najniższe ich ceny. Ponadto wiele sklepów oferuje też pojazdy używane, których cena, w niektórych przypadkach, jest naprawdę okazyjna. 

Skutery inwalidzkie to doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, które chciałyby być bardziej samodzielne. Taki pojazd daje bowiem poczucie, że nie obciążą się osób bliskich lub opiekunów proszeniem o najdrobniejsze sprawy, ale można załatwić je samemu. Skuter daje też możliwość dotarcia do miejsc, do których nie dotarłby standardowy wózek inwalidzki.