Sen to czynność, która zajmuje nam praktycznie jedną trzecią całej naszej doby. To właśnie podczas snu nasze ciało odpoczywa oraz regeneruje się cały organizm. Z tych powodów powinniśmy szczególnie dbać o jakość własnego snu. Pomocny w tym może być odpowiedni materac, który poprawi nasz komfort oraz wygodę.

Jak wybrać najwygodniejszy materac dla siebie?

wygodny materac kieszeniowyWybór materaca bywa dosyć trudny. Nie można po prostu wypróbować kilku materacy w sklepie i kupić ten, który wydaje nam się najwygodniejszy. Podczas dłuższego użytkowania może okazać się kompletnie nietrafionym zakupem. Dlatego warto wziąć pod uwagę kilka czynników, czyli własne preferencje oraz opinię ekspertów, którzy  zajmują się profesjonalnie doborem materacy. Materace mają bowiem różne właściwości oraz stopnie twardości. To właśnie twardość w największej mierze decyduje o tym, czy nasze ciało dopasuje się do materaca oraz czy kręgosłup będzie odpowiednio ułożony. Zbyt miękki materac spowoduje, że nasze mięśnie nie będą wypoczywać, szukając odpowiedniej pozycji ciała, które stale się zapada. Zbyt twardy z kolei może powodować drętwienie kończyn. Najlepszy wygodny materac kieszeniowy można wybrać przeprowadzając tak zwany test dłoni. Jeśli położymy się na materacu i wsuniemy rękę pod plecy w części lędźwiowej bez oporu, oznacza to zbyt twardy materac. W przypadku materaca o idealne twardości powinniśmy napotkać lekki opór podczas wkładania dłoni pod plecy. 

Odpowiednio dobrany materac przyniesie zbawienne w skutkach efekty. Nasz sen stanie się zdrowy oraz bardzo komfortowy. Nasze mięśnie wypoczną, pozbędziemy się skurczów oraz bólu kręgosłupa. Na materacu o dopasowanej do naszych potrzeb twardości zapadniemy w głęboki sen, który zregeneruje cały nasz organizm. To na pewno przyczyni się do dobrego samopoczucia.