Jednym z pierwszych kroków podczas planowania wakacji czy wyjazdu weekendowego jest zarezerwowanie noclegów. Gdy planujemy odwiedzić Zakopane, nie warto pozostawiać tej decyzji na ostatnią chwilę i szukać noclegów dopiero po przybyciu na miejsce.

Noclegi w górach – jakie wybrać?

Domki w górachTen zimowy kurort przyciąga bowiem turystów praktycznie przez cały rok i możemy mieć problem, aby znaleźć nocleg dla siebie w ostatniej chwili. Dla osób, które planują w urlop w Zakopanem doskonałą alternatywą będą domki w górach. Znakomicie sprawdzą się one także podczas weekendowego wypadu ze znajomymi na narty. Takie noclegi nie są drogie, zapewniają dużo prywatności, której raczej nie zaoferuje nam pensjonat czy hotel. Domki wiążą się jednak z tym, że w cenie otrzymujemy tylko nocleg. Osoby, które chcą, aby obiekt noclegowy zaproponował im dodatkowe atrakcje mogą wybrać pensjonat. W Zakopanem oraz jego okolicach znajdziemy naprawdę dużo przytulnych pensjonatów. Wiele z nich urządzonych jest w regionalnym stylu. Tutaj oprócz wygodnych pokoi, możemy liczyć także na możliwość wykupienia całodobowego wyżywienia. Pensjonaty często prowadzą także wypożyczalnie nart i innego sprzętu zimowego, latem zaś wypożyczalnie rowerów. Turyści, którym zależy na większym luksusie mogą zaś zamienić domki w górach na noclegi w hotelu.

Tutaj do dyspozycji gości często pozostaje restauracja, bar, sauna, basen, jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej i wiele dodatkowych atrakcji. Hotele mogą także organizować imprezy, występy regionalnych kapel. Warto także poszukać tańszych kwater prywatnych.