Kąpiel to dla wielu osób bardzo miły codzienny rytuał. Kojarzy się pozytywnie, jest przyjemny dla ciała i ducha. By jednak tak się stało, należy wyposażyć kabinę prysznicową w odpowiednie akcesoria. Na uwagę w tym miejscu zasługuje deszczownica. Jak wybrać tę odpowiednią?

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa?

Deszczownica do kabiny prysznicowejDeszczownica kojarzy się najczęściej z luksusową łazienką. Dziś jednak każdy może sobie na nią pozwolić. Dobrej jakości deszczownica do kabiny prysznicowej wcale bowiem nie kosztuje fortuny. Niektóre modele można dostać już za 20 zł, choć za te droższe, z dodatkowymi funkcjami zapłacić trzeba nawet powyżej 300 złotych. Różne są też formy deszczownic. Mogą być w kształcie koła lub – i te są zdecydowanie droższe, ale i lepsze – prostokąta czy kwadratu (mają większą powierzchnię natrysku). Zdaniem zdecydujemy się na konkretny model warto upewnić się, czy deszczownica posiada dysze samoczyszczące. To bardzo ważne, bo dzięki temu łatwiej o zachowanie pełnego komfortu kąpieli (zapchane przez kamień dysze będą po prostu niesprawne). W przypadku deszczownicy nie ma potrzeby trzymania w dłoni słuchawki prysznicowej (oba te elementy mogą być zamontowane równocześnie i używane w razie potrzeby). Kąpiel w kabinie, w której do naszej dyspozycji jest deszczownica działa relaksująco i odprężająco. Tego rodzaju produkty utrzymane są w nowoczesnej stylistyce i dodają szyku każdej łazience. Najczęściej dostępne są w kolorze chromu, przez co psują niemal do każdego wnętrza.

Łazienka to takie miejsce, w którym chcemy czuć się swobodnie i dobrze. Nic zatem dziwnego, że z taką uwagą wybieramy akcesoria łazienkowe. Jest wśród nich deszczownica do kabiny prysznicowej, której użytkowanie znacząco zwiększa komfort kąpieli. We własnym domu czuć się możemy jak w najlepszym SPA.