Informacje na temat rekrutacji do szkoły podstawowej

Córka właśnie skończyła sześć lat i zaczyna ostatni rok nauki w przedszkolu. Za chwilę przyjdzie moment żegnania się z placówką, do której córka chodziła od momentu jak skończyła trzy latka. Wiadomo, kiedy wybieraliśmy przedszkole kierowaliśmy się głównie tym, żeby było blisko i żeby pasował nam dojazd z pracy do przedszkola. Tak naprawdę kiedy córka tam szła, nie znaliśmy żadnych wychowawców i nie znaliśmy o nim opinii.

Ważna decyzja – rekrutacja do podstawówki

rekrutacja do szkoły podstawowejWybór szkoły podstawowej to zupełnie inna sprawa. Jako że nasza córka skończy podstawówkę już jako nastolatka, to kwestia odpowiedniego wyboru jest bardzo ważna. Nie ukrywajmy, że szkoła ma ogromny wpływ na ukształtowanie każdego młodego człowieka. Chciałabym dać możliwość córce jak najlepszego rozwoju. Tak, aby kadra była odpowiednio wykształcona, a dzieci, które będą z nią chodziły, reprezentowały jakiś poziom. Ostatnio ze znajomą poruszyłyśmy temat, jak istotna jest rekrutacja do szkoły podstawowej. Dzięki katalogom ze szkołami, jakie nasze miasto udostępnia, razem ze znajomą przeglądałyśmy co mają do zaoferowania wszystkie szkoły w naszym mieście. Na pewno rezygnujemy ze szkoły z naszego rejonu, bo już zdążyłam zrobić rozeznanie, że nie cieszy się zbyt przychylnymi opiniami. Córka jest niezwykle utalentowana muzycznie, ma dobry słuch i nie chciałabym tego zatracić. Miło by było jakby szkoła, którą wybierzemy, wspierała różne pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Zawsze powtarzam, że najważniejsza jest edukacja i poszerzanie swej wiedzy, ale pasje również trzeba rozwijać. Człowiek bez hobby jest mało wartościowy, wręcz często osamotniony. Córka powiedziała jakie ma typy szkół, do których chciałaby pójść. Są to szkoły, które wybierają jej najlepsze koleżanki.