Gołębie a ich dokarmianie

Gołębie to zwierzęta jak każde inne. Może bardziej przyjazne i szybko się przyzwyczajają do ludzi, zwłaszcza kiedy je dokarmiamy. Nieraz słyszymy w telewizji, radiu, że to nie jest dobre dla ptaków dokarmianie ich. Jednak w miastach zwłaszcza starsze osoby chcą pomagać gołębiom i zamiast wyrzucać stary chleb karmią nim gołębie.

Zalety posiadania kolców na balkonie

skuteczne kolce na gołębieTakie dokarmianie może i nie ma nic złego w sobie poza tym, że ptaki się przyzwyczajają i potem czekają na ten pokarm, nie tylko codziennie ale nawet we właściwych godzinach. Oczywiście jest to często zmora mieszkańców bloków, gdyż jeden karmi drugiemu. Gołębie siadają na balkonie czy parapecie i zostawiają po sobie nieczystości. Wielu osobom to przeszkadza i dlatego stosują na swoich balkonach skuteczne kolce na gołębie, które nie kaleczą ich, ale nie pozwalają usiąść im na balkonie. Dzięki temu mamy czysty balkon, a osoby, które chcą je dokarmiać bez problemu mogą to robić dalej. Trzeba też brać pod uwagę innych i żeby im nie przeszkadzało to co my robimy. Lecz czasem osoby dokarmiające gołębie są to osoby starsze, samotne, nie mogące się swobodnie poruszać i takie ptaki to jedyna ich rozrywka czy oko na świat. Dużo radości sprawia im to, że co roku te ptaki do nich przylatują i że jest ktoś kto oczekuje od nich pomocy, wsparcia, czują się potrzebni, a dla takich ludzi to ważne. Stosowanie siatek z kolcami to dobry sposób na uniknięcie gołębi na swoim balkonie, bo w sumie czemu komuś mamy zabierać przyjemność dokarmiania tych zwierząt. Jest to jakieś wyjście z tej całej sytuacji pozwalającej każdemu cieszyć się z życia, które dla każdego jest inne.

Kolce takie zabezpieczają nie tylko nasz balkon, ale również parapet, okno, rynny, gzymsy, Nie ranią ptaków, a jedynie je odstraszają. Oczywiście tylko na naszym balkonie czy parapecie nie usiądą, ale polecą do innych. Dzięki takim siatkom nikogo nie krzywdzimy, a mamy spokój od zabrudzeń jakie przynoszą ze sobą gołębie.