Świat medycyny podlega ciągłym zmianom zdecydowanie na naszą korzyść. Do sprzedaży trafia coraz więcej przedmiotów medycznych, które mają za zadanie pomóc w leczeniu kontuzji, urazu czy choroby, a dodatkowo są na tyle proste w użyciu, że nie wymagają pomocy ze strony personelu medycznego.

Bandaże idealne dla sportowców

bandaż samoprzylepnyNie tak dawno na rynek medyczny wszedł bandaż samoprzylepny w zdecydowanej większości w wersjach kolorowych. Każdy z nas z pewnością słyszał o bandażach elastycznych, samoprzylepny natomiast jest zdecydowaną nowością i wywołuje zdziwienie na twarzy niejednego pacjenta. Często wielu mylnie interpretując nazwę twierdzi, że nie jest on dobrą i bezbolesną opcją. Żyją jednak w przekonaniu, że nazwa samoprzylepny świadczy o właściwościach takich jak taśma, a  co za tym idzie przy rozwijaniu mamy gwarantowaną depilację. Nic bardziej mylnego, bandaż ten nie przykleja się do skóry, ale sam do siebie dzięki kohezyjnym właściwościom. Dzięki temu nie ześlizguje się on z naszej skóry jak ma to miejsc w przypadku tradycyjnego bandażu, a co za tym idzie jest bardzo często wykorzystywany wśród sportowców. Dostępność w wielu kolorach sprawia, że nasze dzieci będą pozwalały chętni opatrywać swoje rany. Dzięki wykonaniu z włókien nie potrzebujemy do jego skrócenia nożyczek, a wystarczą jedynie nasze dłonie, dzięki którym oderwiemy odpowiednią długość. Aplikacja bandażu nie stanowi żadnego problemu, jest natomiast zdecydowanie szybsza niż przy tradycyjnych rozwiązaniach.

Bandaże samoprzylepne są idealne dla osób, którym zależy nie tylko na dobrym opatrzeniu rany, ale również na wygodzie. Może on zostać również zastosowany do utrzymywania szyn, ortez czy szelek. Ponadto nie utrudnia przepływu krwi, a jego włókna przepuszczają tlen. Świetnie dopasowuje się do naszego ciała nawet w miejscach trudno dostępnych i zgięciach.