Moda wciąż mnie zadziwia. Już nawet przyzwyczaiłam się do tego, że zupełnie nie nadążam za trenami modowymi, a część z nich przyprawia mnie o zawrót głowy. Dookoła występuje tendencja do szokowania, używania kontrowersyjnych pomysłów, zarówno w świecie ubrań, jak i poza nim. Niedawno jednak zainteresowałam się trendami w branży budowlanej i aranżacji ogrodów. Tutaj z roku na rok pojawia się coraz więcej śmiałych rozwiązań i nieszablonowych połączeń.

Czerwona kostka granitowa na tarasie?

kostka granitowa czerwona

Jakiś czas temu pojawiło się wiele propozycji aranżacji chodników ogrodowych w kolorze czarno-czerwonym. Najczęściej były to typowo męskie, surowo wyglądające miejsca. Muszę jednak przyznać, że całkiem spodobał mi się ten pomysł. Ciemne, intensywne kolory granitowej kostki, nadające całości wyrazistości. Z czasem jednak zauważyłam, że czerwień wychodzi z chodników coraz dalej. Tym, co zainteresowało mnie najbardziej, było zastosowanie czerwonej kostki granitowej z szarościami lub czernią na tarasach i podjazdach. W zależności od poziomu akceptacji rozwiązań nieszablonowych, czerwień pojawiała się jako dodatek w formie wzoru na tarasie, części podjazdu albo całego tarasu. I tutaj na szczególną uwagę zasłużyła koncepcja, gdzie pokrycie całego tarasu, wraz ze wszystkimi chodnikami dokoła, stanowiła kostka granitowa czerwona. Intensywność zieleni została przełamana, a całość zyskiwała oryginalny, stylowy efekt.

Aktualnie jestem na etapie porządkowania ogródka i brukowania chodników. Koncepcja użycia czerwonego granitu jednak wydaje mi się na tyle atrakcyjna, że może i mój taras będzie w tym ekskluzywnym kolorze. Muszę jednak rozważyć, czy mój mały teren wokół domu nie zostanie w całości zdominowany przez czerwień. Na pewno jednak dodam przynajmniej czerwone akcenty.