W naszym mieście działa taki punkt, w którym można wynająć samochód. Właściciele wyszli na przód tym osobom, które nie mają samochodu, a muszą z takiego skorzystać. Firma z powodzeniem działa od kilku lat, więc musi być dość spore zainteresowanie wypożyczaniem samochodów. Ciekawe jakie mają stawki i jak je liczą?

Samochód prosto z wypożyczalni

wypożyczalnia samochodówAby odpowiedzieć na powyższe pytanie udałam się do tej firmy i powiedziałam im, że jestem zainteresowana wypożyczeniem wozu. Najlepiej aby był to samochód ładny i dobrze wyposażony oraz sprawny, ale chyba o tym nie trzeba wspominać. Osoba zajmująca się tam wypożyczaniem zaprowadziła mnie na parking, gdzie były ustawione samochody gotowe do wypożyczenia. Powiedział, że mogę sobie wybrać taki samochód jaki chce wypożyczyć. Powiedział, że ich wypożyczalnia samochodów ma na stanie pięćdziesiąt samochodów. To całkiem sporo. A na tym parkingu stało zaledwie osiem. Zobaczcie ile ludzi wypożycza samochody. Spytałam go czy zawsze mają tak duże zapotrzebowanie na samochody, odpowiedział, że tak. To całkiem nieźle im się w tej firmie powodzi. Oby tak dalej trzymali. Uważam, że nawet te samochody, kore zostały były całkiem ładne. Przeszłam do pytania odnośnie ustalenia ceny wynajmu. Powiedział mi, że cena uzależniona jest od modelu samochodu, im lepszy model tym cena będzie wyższa. Następnie od czasu wynajmu. Za paliwo i tak trzeba samemu osobno płacić. Oczywiście jak zużyjemy to co jest w zbiorniku podczas wynajęcia. Trzeba też wykupić ubezpieczenie, w razie jakbyśmy mieli stłuczkę.

U nas w mieście wiele osób wynajmuje samochody, tak wywnioskowałam po rozmowie z pracownikiem tej wypożyczalni. Cena wynajmu uzależniona jest od wielu czynników. Ale takim głównym jest okres wypożyczenia oraz model samochodu. Skoro jest tylu klientów wypożyczalni to musi się opłaca wypożyczenie samochodu.