Kompresjoterapia jest stosowaniem regulowanego ucisku na określone partie ciała. Wspomaga działanie układu krążenia oraz jest niezbędna podczas leczenia wielu schorzeń chorobowych. Produkty uciskowe powszechnie stosuje się podczas leczenie żylaków. Są wykorzystywane również jako profilaktyka tego schorzenia.

Działanie pończoch uciskowych

sigvaris pończochy uciskoweProdukty uciskowe działają na zasadzie kompresjoterapii, a mianowicie wywierają regulowany ucisk na określone partie ciała dzięki czemu wspomagają działanie układu krążenia. W leczeniu żylaków wykorzystuje się różnego typu produkty uciskowe. Żeby je nabyć wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać frazę: sigvaris pończochy uciskowe. Sigvaris jest firmą, która działa na polskim rynku od wielu lat i tworzy najlepszej jakości produkty. Pończochy uciskowe jakie oferuje stanowią nie tylko leczenie objawowe, ale również profilaktykę żylaków. Działają na zasadzie kompresjoterapii. Podczas ich stosowania największy ucisk ma w okolicy kostek, a maleje w kierunku kolan. Dzięki takiemu zastosowaniu krew może swobodnie przepływać przez naczynia żylne nie tworząc przy tym niechcianych zastojów. Tak wspomagany układ krążenia jest całkowicie wydolny i rozprowadza wraz z krwią tlen oraz niezbędne substancje odżywcze po całym organizmie. Pończochy kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, a idealnie spełniają swoją funkcję. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów.

Niedrogie, a zarazem bardzo skuteczne pończochy uciskowe są skutecznym leczeniem zachowawczym oraz objawowym. Cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Są stosowanie przez lekarzy z dziedziny chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. Ponadto są tworzone z najlepszej jakości materiałów.