Do obsługi wtryskiwaczy elektromagnetycznych i pizoelektrycznych dobrze zaopatrzyć się w odpowiednie testery wtryskiwaczy lub inaczej próbniki. Dzięki nim można regulować i sprawdzać ciśnienie i jakość rozpylania wtryskiwacza, jednocześnie kontrolując jego szczelność. Dzięki temu dba się o pełną i ekonomiczną moc silnika.

Czym charakteryzują się dobre testery wtryskiwaczy?

tester wtryskiwaczyDiagnostyka przecieków i sprawności wtryskiwaczy może koniec końców oszczędzić dużo więcej pracy i pieniędzy. Ignorowanie nieprawidłowego działania wtryskiwacza może doprowadzić do uszkodzeń silnika, co będzie wiązało się z kosztownymi naprawami lub wymianami części. Tester wtryskiwaczy ma zminimalizować takie ryzyko dzięki regularnej kontroli ciśnienia i jakości atomizacji paliwa. Dobry tester lub inaczej próbnik, charakteryzuje się dużym, czytelnym manometrem, który umożliwia przeprowadzenie pomiaru z dużą dokładnością. Możliwość przymocowania testera do stołu pozwala na bardziej komfortową pracę dla kierowcy czy mechanika a ilość badanych parametrów pozwala na dogłębniejszą analizę. Modele przeznaczone do warsztatów mają możliwość badania czterech wtryskiwaczy jednocześnie oraz są wyposażone w zautomatyzowane zbieranie i zapis danych. Wbudowany panel kontrolny jest intuicyjny i pozwala na tworzenie bazy klientów, którą można powiększać. Modele do obsługi pojedynczego wtryskiwacza są znacznie tańsze i prostsze w obsłudze, ale spełniają swoją rolę równie dobrze.

Kontrolowanie jakość rozpylania oraz sprawdzanie ciśnienia za pomocą testera wtryskiwaczy pozwala na dbanie o moc silnika swojego samochodu. W pełni sprawny wtryskiwacz pozwala na ekonomiczną pracę silnika bez ubytków paliwowych. Powinien więc być regularnie sprawdzany, aby działał w jak najlepszy sposób.