Para ma uniwersalne zastosowanie. Bardzo dobrze wpływa na nasze ciało. Zabiegi w łaźni parowej bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie i wprawiają nas w stan pełnego relaksu i odprężenia. Aby skorzystać z zabiegów w łaźni parowej nie musimy wyjeżdżać do luksusowego ośrodka odnowy biologicznej. Łaźnie parowa możemy zbudować we własnej nieruchomości.

Budowa łaźni w domu

łaźnia parowa w domuAby korzystać z uroków łaźni parowej wystarczy około 2 metrów kwadratowych oraz około 8000 złotych. Łaźnię parową w domu możemy zbudować w dowolnym pomieszczeniu. Jest jednak kilka ważnych elementów o których trzeba pamiętać przy budowie aby łaźnia parowa w domu spełniała w pełni swoje funkcje oraz była bezpieczna. Najważniejszym elementem każdej łaźni parowej instalowanej w domu jest system wentylacyjny. Źle zbudowany system wentylacyjny może doprowadzić do przegrzewania się przestrzeni w łaźni, co może spowodować problemy z korzystaniem z pomieszczenia a nawet oparzeniami naszego ciała. Źle zbudowany system wentylacyjny może doprowadzić do zawilgocenia pomieszczenia, w którym zainstalowano łaźnię. System wentylacyjny musi być dobrze zbudowany, a powietrze musi swobodnie cyrkulować i być odprowadzane.  Najlepszym miejscem na instalację łaźni parowej jest łazienka. Zamiast dużej wanny można zainstalować łaźnię parową oraz natrysk. Temperatura w domowej łaźni parowej oscyluje od 40 do 60 stopni Celsjusza.

Po kąpieli parowej należy schłodzić ciało zimnym prysznicem, dlatego natrysk jest nieodłączną częścią każdej domowej łaźni parowej. Aby zbudować domową łaźnię należy spełnić cztery podstawowe wymagania techniczne: dobra wentylacja, odpływ kanalizacyjny do skroplonej pary, zasilanie elektryczne dla urządzenia wytwarzającego parę oraz oczywiście przyłącze wodne.