Od wielu lat wraz z rodzicami zajmujemy się hodowlą rzepaku. W Polsce uprawa tej rośliny jest bardzo opłacalna, jak wiadomo olej rzepakowy jest bowiem bardzo zdrowy i cieszy się wśród konsumentów pewną renomą, w efekcie czego stosowany jest w wielu polskich domach. Jest to więc bardzo dochodowy biznes, jednak należy pamiętać o tym, że aby korzystnie sprzedać rzepak, należy się wcześniej odpowiednio do tego przygotować. 

Tajniki, które warto znać podczas skupu roślin rzepakowych

skup rzepaku kujawsko-pomorskieJak wspomniałem na początku, hodowlą i sprzedażą rzepaku moja rodzina zajmuje się od kilku pokoleń. Biznes ten założył mój pradziadek, który zaczynał od małego, skromnego pola, które z biegiem lat za sprawą jego ciężkiej pracy rozrosło się do kilku hektarów. Hodowla rzepaku niewątpliwie wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy oraz działań, które nasza rodzina wypracowała sobie z czasem do perfekcji. Jak najkorzystniej sprzedać jednak rzepak? Najważniejszą zasadą jest dobór sprawdzonych, wieloletnich partnerów w biznesie. Nasza rodzina może się pochwalić tym, że jeśli chodzi o skup rzepaku kujawsko-pomorskie, to współpracujemy z najlepszymi, najbardziej sprawdzonymi kupcami. W celu ich pozyskania i utrzymania musimy oczywiście dbać o wysoką jakość naszego produktu. Warto również być uczciwym i oferować współpracę, która będzie korzystna dla obu stron (pazerność w tym względzie może bowiem doprowadzić do sytuacji, że nasze zbyt wygórowane ceny nie spotkają się z zainteresowaniem kupców). Następnie warto również z góry wycenić nasz rzepak i podpisać stosowną umowę jeszcze na kilka miesięcy przed zbiorami. Dzięki temu dwie strony będą spokojne o swoje interesy. Należy również rzeczowo i obiektywnie wycenić ziarna swojego rzepaku (te najwyższej jakości jak wiadomo powinny być jak najbardziej wilgotne i oleiste). 

Sprzedaż rzepaku może być więc bardzo dochodowa, jednak pamiętać należy przy tym o uczciwej wycenie oraz lojalności względem długoletnich kupców. Budowanie długoletniej, zdrowej relacji z nabywcami jest bowiem najkrótszą drogą do sukcesu, która zapewni nam wewnętrzny spokój oraz pewność, że każdego roku uda nam się sprzedać nasze zbiory. Dbajmy więc zarówno o jakość samego ziarna, jak i jakość naszych kontaktów biznesowych.