W obróbce drewna liczy się przede wszystkim jakość wykonywanych prac. Chodzi o to, by drewno było przycinane równo i profesjonalne – szczególnie, jeśli ma to być drewno przeznaczone do produkcji mebli, a nie np. drewno opałowe.

Piły widiowe do cięcia aluminium, drewna i materiałów drewnopochodnych

tarcze widiowe do drewnaWłaśnie dlatego na rynku istnieją różne piły do drewna, dzięki którym precyzyjna obróbka jest możliwa. Ogólnie rzecz biorąc, przy przecinaniu drewna, bardzo ważny jest wybór tarczy do piły. Poza standardowymi tarczami jak tarcze metalowe do cięcia wzdłużnego i poprzecznego istnieją również inne, bardziej specjalistyczne. Przy zakupie piły, elektronarzędzia, bardzo często załączona tarcza nie jest dostosowana do prac, jakie będą nią wykonywane. Wtedy trzeba wymienić tarczę przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Znane firmy oferują elektronarzędzia, które posiadają tzw. tarcze widiowe. Takie tarcze widiowe do drewna posiadają specjalne ząbki, które umożliwiają zgrubne cięcie drewna. Czasem montowane są droższe tarcze, które posiadają uzębienie uniwersalne, dzięki którym można ciąć różne rodzaje drewna. Najtańsze modele posiadają tarcze ze zwykłymi zębami. Te nadają się dobrze do cięcia drewna suchego. Oprócz tego na rynku dostępne są również tarcze przeznaczone tylko do cięcia podłużnego oraz przeznaczone tylko do cięcia poprzecznego. Piły tarczowe z płytkami HM to piły, które posiadają tzw. węglik spiekany.

Są to piły, które idealnie nadają się do cięcia nawet aluminium. Piły widiowe można też stosować do cięcia poprzecznego i wzdłużnego drewna. Dodatkowo można nimi ciąć materiały drewnopochodne. Istnieją także tarcze do pił, które służą do cięcia drewna zanieczyszczonego. Mają one specjalne zastosowanie na placach budowy, gdzie na drewnie bardzo często znajdują się takie zanieczyszczenia jak zaprawy budowlane i inne.