Początkowo miałem niemałe problemy z tym, by wybrać sobie właściwe dla mnie wyposażenie. Do wyboru miałem zbyt wiele różnych urządzeń, które tak samo dobrze spełniałyby swoje zadania. Jedyne co mi w związku z tym pozostało, to spojrzeć na różnice w cenie.

Okazało się, że dobry rozdzielacz hydrauliczny nie musi być wcale drogi

rozdzielacze hydrauliczneGdy wybierałem się do sklepu miałem niemalże pewność, że wydam małą fortunę na to, co zamierzałem kupić. Zostałem jednak bardzo pozytywnie zaskoczony – ceny stały na relatywnie niskim poziomie. Zdecydowałem, że następnym razem, nim pójdę na jakiekolwiek zakupy, orientacyjnie sprawdzę ceny w Internecie – tak po prostu, by nie dać się zaskoczyć. Oferowane w sklepie rozdzielacze hydrauliczne były nie tylko niedrogie, ale przy okazji w bardzo dobrej jakości. Nie byłem fachowcem, ale co nieco się na tym biznesie znałem. Byłem w stanie określić, które rozdzielacze są dobre, a które zostały wykonane w sposób niechlujny i niedokładny. W tym sklepie tych drugich nie było w ogóle – praktycznie wszystkie nadawały się do zakupu. W związku z tym jedyną rzeczą, która mi została, było porównanie cen. Nie było to nic trudnego – skoro kilka produktów pasowało do moich oczekiwań, wiadomo było, że musiałem wybrać jeden, najtańszy. Generalnie różnice w cenie nie były duże – praktycznie tylko jeden produkt wyróżniał się spośród pozostałych. Był znacznie tańszy pomimo tego, że był tak samo dobry jak wszystkie inne. Spytałem sprzedawcy dlaczego jeden z rozdzielaczy był tańszy od pozostałych. W odpowiedzi usłyszałem, że była to nowa firma, która dopiero co wchodziła na rynek, i nie miała jeszcze wyrobionej marki.

Zakupu dokonałem jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że podjąłem bardzo dobrą decyzję. To, co kupiłem służyło mi dobrze przez wiele lat, pomimo tego, że spośród całego asortymentu było zdecydowanie najtańsze. Nauczyłem się wówczas, że nie zawsze to, co najdroższe, jest też najlepsze.